Suuruste spikker

Kuidas saada teada sõrmuse suurus? 

1. Otsi välja mitteveniv nöör või peenike pabeririba. Keera see ümber sõrme nagu sõrmus ja märgista koht, kus pael teeb sõrme ümber täisringi. Nüüd võid paela sõrme ümbert ära võtta. Mõõda joonlauaga, kui pikk tuli paelal millimeetrites Su sõrme ümbermõõt. Allpool olevas tabelis on välja toodud sõrme ümbermõõdule vastav sõrmuse suurus.

 

 

2. Kui Sul juba on olemas sobiva suurusega sõrmus, siis saad sellelt sõrmuselt oma sõrme suuruse teada. Mõõda joonlauaga sõrmuse sisediameeter millimeetrites, sisediameetri pikkus ongi Su sõrmuse suurus. 

 

Kui sõrmenukid on suuremad ülejäänud sõrmest, siis mõõda kaks sõrme suurust - sõrmenuki kohalt ja sealt, kus sõrmus hakkab päriselt olema. Sõrmuse suuruseks vali nende kahe suuruse vahepealne suurus. Arvestada võib ka sellega, et kuna Liina Jewellery sõrmused on peenikesed, lähevad nad sõrme kergemini kui laiemad sõrmused. Seega võib kalduda valikul väiksema suuruse poole. 

 

Kuidas saada teada kaelakee suurus?

1. Kaelakee suuruse mõõtmine toimub samal põhimõttel nagu sõrmuse suuruse mõõtmine. Suuruse teada saamiseks on vaja mittevenivat paela ja joonlauda. Säti pael langema kaelale nii, nagu Sa sooviksid, et kaelakee langeks. Märgista koht, kus pael moodustab täisringi. Seejärel mõõda joonlauaga, kui pikk tuli paelal sentimeetrites täisringi pikkus. Saadud pikkus ongi Su kaelakee suurus.

2. Kas Sul on juba kodus olemas Sulle sobiva suurusega kaelakee? Mõõda kaelakee pikkus otsast otsani ja saad nii lihtsal viisil teada oma kaelakee suuruse.